Automatyczne telefony na Skype’ie rozpowszechniają fałszywe antywirusy

Sophos ostrzega użytkowników Skype'a po odkryciu zautomatyzowanego ataku, mającego na celu rozpowszechnianie fałszywych programów antywirusowych.
Uwaga na Skype'a

Uwaga na Skype’a

Użytkownicy Skype’a otrzymują niechciane połączenia w postaci generowanych komputerowo wiadomości głosowych, ostrzegających użytkowników, że bezpieczeństwo ich komputerów jest zagrożone, kierując ich do specjalnej strony internetowej, gdzie są proszeni o podanie informacji osobistych i zapłatę w celu pobrania oprogramowania do „naprawy” komputera.

Wideo przedstawiające scam, nakręcone przez czytelnika blogu Sophos Naked Security, można zobaczyć na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=Eq0nVvrvkPQ Komunikaty głosowe z automatycznych połączeń mówią:

„Uwaga: to jest automatyczna wiadomość systemu komputerowego. Usługa ochrony twojego komputera jest nieaktywna. Aby włączyć ochronę komputera i naprawić problem, przejdź do [LINK]..”

Użytkownicy Skype’a, jeśli chcą z tym walczyć, muszą być uważni co do swoich ustawień prywatności. Można uniknąć niechcianych połączeń Skype poprzez dostosowanie ustawień prywatności tak, by tylko osoby z twojej listy kontaktów mogły się z tobą skontaktować.

0
Źródło: Sophos
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.