Bill Gates wciąż najbogatszy w Ameryce

Współzałożyciel Microsoftu może już i nie jest jego CEO, ale wciąż utrzymuje się na pozycji najbogatszej osoby w Ameryce.
Bill Gates

Bill Gates

Uaktualniona lista Forbesa, prezentująca 400 najbogatszych Amerykanów, ponownie umieszcza Billa Gatesa na pierwszym miejscu. Jego majątek szacowany jest na 59 miliardów dolarów. Na drugim miejscu znajduje się Warren Buffet, dyrektor Berkshire Hathaway, który posiada „tylko” 39 miliardów dolarów. Miejsce trzecie zajmuje CEO Oracle’a, Larry Ellison, z 33 miliardami dolarów.

Inni ludzie z branży IT, którzy znaleźli się na liście, to współzałożyciel i CEO Amazona, Jeff Bezos (miejsce 13., 19,1 miliarda dolarów), CEO i założyciel Facebooka Mark Zuckerberg (miejsce 14, 17,5 miliarda dolarów) i na miejscu 15. współzałożyciele Google’a (Sergey Brin i Larry Page, ex equo 16,7 miliarda dolarów). Steve Ballmer znajduje się na 19 miejscu (13,9 miliarda dolarów), a współzałożyciel Microsoftu, Paul Allen, zajmuje 23. miejsce z majątkiem wycenionym na 13,2 miliarda dolarów. Steve Jobs zajmuje 39. miejsce, posiadając „tylko” 7 miliardów.

0
Źródło: Forbes.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.