Blow GPS500 Sirocco AM EU

Choć Sirocco to suchy i gorący wiatr wiejący najczęściej na wiosnę w basenie Morza Śródziemnego to nawigacja Blow GPS500 Sirocco pojawiła się na pólkach pod koniec lata. To spora, pięciocalowa nawigacja samochodowa dostępna na rynku z mapą Europy, Polski lub bez map. Testowany w naszym laboratorium model miał zainstalowaną AutoMapę Europy. Zaletą mapy rodzimego producenta są niewątpliwie częste aktualizacje danych. Jak pokazują nasze testy dokładność map wzrasta z niemal z każdą poprawką. Ponad 3 mln punktów adresowych w samej Polsce sprawia, że nawet w małych miejscowościach możemy się spodziewać prowadzenia niemal do samych drzwi. Bardzo dobra baza punktów POI znacznie usprawnia wyszukiwanie interesujących nas miejsc. Za mapy nawigacja otrzymuje bardzo wysokie noty w naszym rankingu.
Blow GPS500 Sirocco AM EU

niezbyt dobry wynik, choć różnice w stosunku do konkurencji z tą samą mapą niewielkie.

Niezbyt dobry wynik, choć różnice w stosunku do konkurencji z tą samą mapą niewielkie.

Elektroniczny pilot współpracuje z AutoMapa Traffic i udostępnia funkcję DUN (Dial-Up Networking), która umożliwia ominięcie korków. Dzięki połączeniu z naszym telefonem komórkowym przez bluetooth nie tylko odbierzemy informacje o utrudnieniach, ale i stworzymy zestaw głośnomówiący. Oprócz głównej funkcji prowadzenia do celu urządzenie umożliwia nieskomplikowaną rozrywkę. Mamy możliwość oglądania zdjęć, odtwarzania muzyki i filmów, czytania e-booków oraz pogrania w kilka nieskomplikowanych gier. To wszystko oczywiście na postoju. Może oprócz muzyki, którą zawsze możemy słuchać w tle. Nawigacja ma nadajnik FM, dzięki czemu nagrania, komunikaty i telefon usłyszymy przez głośniki samochodowe.

Przeliczanie trasy dość długo trwa, ale trasa też jest całkiem spora. Konkurencja radzi sobie tylko trochę lepiej.

Przeliczanie trasy dość długo trwa, ale trasa też jest całkiem spora. Konkurencja radzi sobie tylko trochę lepiej.

Konstrukcja jest dość cienka – 11 mm grubości, zatem łatwo zabrać ją do kieszeni. W pudełku znajdziemy etui, które zabezpieczy nasz ekran przed kontaktem np. z kluczami. Dodatkowe 165 gram nie powinno nam mocno zawadzać.

Słaby wynik, czas przeliczania prawie taki sam jak na sporo dłuższej trasie, konkurencja dwa razy szybsza.

Słaby wynik, czas przeliczania prawie taki sam jak na sporo dłuższej trasie, konkurencja dwa razy szybsza.

Blow GPS500 Sirocco to niezbyt tanie, ale ciekawe urządzenie warte rozważenia. Można się spodziewać, że gdy na dobre pojawi się na półkach sklepowych jego cena nieco spadnie.

Robert Dutkiewicz