Facebookowe The Sims Social ma już 50 milionów graczy

Wygląda na to, że Electronic Arts ma swój pierwszy hit na Facebooku. The Sims Social miało swoją premierę raptem kilka tygodni temu, a już ma ponad 50 milionów aktywnych graczy.
The Sims Social znajdziesz na Facebooku

The Sims Social znajdziesz na Facebooku

W chwili pisania tego newsa, The Sims Social ma już 51 milionów zarejestrowanych graczy. Oznacza to, że to druga najpopularniejsza gra na Facebooku. Liderem wciąż jest Cityville firmy Zynga, które na tę chwilę ma 74 miliony zarejestrowanych graczy.

The Sims Social to pierwsza gra, której udało się nawiązać równą walkę z produkcjami Zyngi. Empires and Allies (37 milionów graczy), Farmville (36 milionów graczy) i Texas Hold’em Poker (35 milionów graczy) przynoszą Zyndze olbrzymi dochód. Drugim hitem Electronic Arts (a raczej firmy PopCap, którą EA kupiło) jest Zuma Blitz. Ma ona jednak „tylko” 5,7 miliona zarejestrowanych graczy.

Zynga tymczasem nie próżnuje. Jej najnowsza gra to Adventure World, w której, na mocy umowy z LucasArts, napotkamy, między innymi, Indianę Jonesa.

0
Źródło: Gamasutra
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.