Firefox 8, kumpel Twittera

Mozilla dopiero co wydała siódmą wersję Firefoksa, a już ósma jest w zaawansowanym stadium rozwoju. Przeglądarka Firefox 8 w wersji rozwojowej jest już dostępna do testów.
Mozilla Firefox 8 beta

Mozilla Firefox 8 beta

Wersja beta jest dostępna dla systemów operacyjnych Windows, OSX i Linux (w tym Android). Główną zmianą jest wbudowana wyszukiwarka do Twittera. Firefox 8 umożliwia wyszukiwanie nazw użytkowników i tagów bezpośrednio z pola wyszukiwarki. Dodatkowo, umożliwiono wyłączenie funkcji przywracania sesji, co może okazać się przydatne na wolniejszych komputerach, które nie radziły sobie z uruchomieniem nowego okna Firefoksa z dużą ilością otwartych kart.

Ważną zmianą jest też zwiększenie kontroli nad rozszerzeniami firm trzecich. Użytkownik będzie otrzymywał powiadomienie, jeżeli jakiś inny program doda rozszerzenie do Firefoksa, umożliwiając wyłączenie, odinstalowanie lub włączenie owego dodatku (domyślną opcją będzie wyłączenie).

Premiera Firefoksa 8 przewidziana jest na połowę listopada.

0
Źródło: Mozilla
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.