Flash na iGadżetach? No, prawie…

Apple dalej ma w nosie produkty Adobe, cały czas odmawiając dodania obsługi Flasha do iPadów i iPhone'ów. Adobe chce to jakoś obejść.

Adobe nie daje za wygraną

Adobe nie daje za wygraną

Adobe Flash Media Server 4.5 ma pozwolić obejść twórcom treści internetowych blokowanie Flasha na urządzeniach z systemem iOS. Wykorzystuje do tego technikę HTTP Live Streaming, obsługiwaną przez ten system. W dużym uproszczeniu: twórcy treści flashowych, dzięki temu oprogramowaniu,, mogą je strumieniować ze swoich serwerów w formacie zrozumiałym dla iGadżetów. Oprogramowanie nie wymaga od użytkownika produktów Apple’a instalowania czegokolwiek.

Niestety, jest pewna bariera, przez którą rozwiązanie może się nie przyjąć. Po pierwsze, tyczy się ono wyłącznie klipów wideo. Nie będzie możliwe więc nawigowanie po flashowych menu czy granie w flashowe gry. Po drugie, Adobe Flash Media Streaming Server ma kosztować 995 dolarów, a Adobe Flash Media Interactive Server 4.5 jedyne 4 500 dolarów…

0
Źródło: Adobe
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.