Google zamyka 10 swoich produktów

Google wzięło się za świąteczne porządki. Już od pewnego czasu zamyka najmniej popularne projekty. Dziś koncern ogłosił, że rezygnuje z dziesięciu kolejnych.
Google koncentruje się na tym, co, jego zdaniem, najważniejsze

Google koncentruje się na tym, co, jego zdaniem, najważniejsze

Niektóre działy zostaną połączone z innymi. Inne znikną całkowicie. – Uprości to sprawy naszym użytkownikom, zwiększając jakość naszej oferty. Pozwoli nam to też przeznaczyć więcej zasobów na ważne produkty, te, które czynią życia miliardów ludzi lepszymi – tłumaczy tę decyzję wiceprezes Google’a, Alan Eustace.

Najważniejszym zamykanym projektem jest Google Desktop, który zastępuje domyślną wyszukiwarkę Windows, oraz paczka aplikacji firm trzecich, znana jako Pakiet Google. Oba produkty znikną z uwagi na „malejące zainteresowanie aplikacjami lokalnymi”. Inne zamknięte projekty to Aardvark, Web Security, Notebook, Fast Flip, SideWiki, Subcribed Links, Image Labeler i Google Maps API for Flash.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.