Jak łatwo można przejąć kontrolę nad czyimś profilem na Facebooku

Sophos przygotował wideo, pokazujące jak łatwo jest przejąć czyjąś stronę na Facebooku, ze względu na lukę w ustawieniach sieci społecznościowej.
Luka na Facebooku umożliwia przejmowanie kontroli nad profilami
Luka na Facebooku umożliwia przejmowanie kontroli nad profilami

Strony na Facebooku są ważną częścią wielu aktywności marketingowych firm. Marki takie jak Coca Cola, Vicotria’s Secret, Starbucks mają miliony fanów, którzy „lubią” ich strony. Każdy może utworzyć stronę na Facebooku, z tą różnicą, że popularne prawdopodobnie będą wymagały kilku administratorów do ich aktualizowania.

Ciężar spoczywa na twórcy strony na Facebooku – musi zachować ostrożność w przydzielaniu praw administracyjnych, ponieważ możliwe jest przejęcie strony przez nowo mianowanego administratora i usunięcie przez niego pierwotnego autora strony z listy administratorów, co pozwala skutecznie uzyskać trwałą kontrolę nad stroną.

Na stronach pomocy Facebooka można przeczytać, że „autor strony nie może być usunięty przez innych administratorów”, jednak nagranie wideo przygotowane przez Sophos pokazuje co innego:

Źródło: Sophos
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.