HTC myśli o zakupie własnego mobilnego OS-a

Według przewodniczącej Cher Wang, HTC rozważa zakup systemu operacyjnego, nie chce polegać wyłącznie na Google'u i Microsofcie.
HTC Sense stało się swego rodzaju znakiem rozpoznawczym

HTC Sense stało się swego rodzaju znakiem rozpoznawczym

Zastanawiamy się nad tym, prowadzimy już wewnętrzne rozmowy. Jednak nie chcemy działać pochopnie — opowiada przewodnicząca HTC. Tajwański gigant obecnie ma w swojej ofercie smartfony z systemami innych firm: Android i Windows Phone. Jedyne systemy, które są możliwe do kupienia, to webOS i MeeGo, przy czym pierwszy jest licencjonowany przez HP, a drugi w pełni wolny i otwarty.

Możemy wykorzystać taki system, jaki tylko zechcemy. Możemy się wyróżnić od naszych konkurentów, dodając drugą lub trzecią warstwę platformy. Naszą siłą jest rozumienie możliwości systemu operacyjnego, ale to nie oznacza, że powinniśmy sami taki stworzyć — opowiada Wang, wyraźnie nawiązując do HTC Sense. webOS z Sense’em? To by mogło być ciekawe…

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.