Hyundai M-Box R3250S

Urządzenie M-Box R3250S firmy Hyundai ma standardowe wymiary odtwarzacza Blu-ray lub DVD, dzięki czemu dobrze się komponuje z różnymi elementami systemu Hi-Fi. Dla niektórych osób spore wymiary mogą jednak stanowić wadę. W obudowie można zamontować dwa dyski twarde SATA 3,5″ (uzyskując łączną pojemność 4 TB), przy czym instalacja jednego jest banalna, natomiast żeby dodać drugi, trzeba rozkręcić obudowę. Pliki multimedialne (audio, wideo i obrazy) można skopiować z komputera przez złącze USB 2.0 na dysk twardy, lecz można również odtwarzać pliki zapisane na dysku zewnętrznym albo pendrivie podłączonym do złącza USB lub znajdujące się w sieci LAN albo WLAN (kartę WiFi na USB trzeba dokupić osobno). Jedno złącze USB host znajduje się z przodu (pod klapką), a dwa pozostałe z tyłu. Istnieje możliwość sterowania zewnętrznym odtwarzaczem DVD podłączonym do portu USB. Urządzenie posiada wbudowany podwójny tuner cyfrowy DVB-T z funkcją Timeshift, który pozwala w tym samym czasie oglądać jeden kanał, a nagrywać inny. Materiał wideo można również nagrywać przez wejście kompozytowe. Wśród złączy znajdują się wyjście HDMI 1.3a, komponentowe i kompozytowe wraz z odpowiadającymi mu wyjściami audio (stereo).
Hyundai M-Box R3250S

Menu zostało poprawnie spolszczone i ma przejrzysty układ.

Menu zostało poprawnie spolszczone i ma przejrzysty układ.

Do sterowania urządzeniem służy dobrze wykonany, wygodny pilot na podczerwień z fosforyzującymi w ciemności klawiszami, co jest bardzo przydatnym rozwiązaniem. Nie mamy zastrzeżeń do jakości obrazu i dźwięku, nie wystąpiły również żadne problemy z płynnością w przypadku materiałów wideo Full HD. Duże zdjęcia w formacie JPG wyświetlane są szybko. Obsługiwane są napisy do filmów w formatach ASS, SMI, SRT, SSA, SUB i TXT, polskie znaki są prawidłowo wyświetlane. Dysk twardy można sformatować za pomocą menu urządzenia, nie jest do tego potrzebny komputer. Jasną diodę na przednim panelu oraz wyświetlacz można wyłączyć dzięki odpowiedniej opcji w menu, dzięki czemu nie przeszkadza podczas oglądania filmu w ciemnym pomieszczeniu. Urządzenie może pełnić funkcję serwera Samba lub FTP oraz klienta BitTorrent. Zestaw aplikacji internetowych obejmuje bezpośredni dostęp do serwisów YouTube, Picasa i Flickr, materiałów wideo z CNN.com oraz informacji o pogodzie i tekstowych serwisów informacyjnych. Niestety w obecnej wersji firmware’u znajduje się błąd dotyczący YouTube, który sprawia, że można wyszukiwać klipy wideo, lecz nie są one odtwarzane. Odtwarzacz pracuje cicho, także jeżeli zamontowany jest dysk twardy. Przeciętny pobór mocy wynosi 17,3 W podczas wyświetlania menu i 18,7 W podczas odtwarzania filmu HD. Warto pochwalić krótki czas uruchamiania wynoszący jedynie 12 s.

Odtwarzacz obsługuje praktycznie wszystkie popularne nośniki danych.

Odtwarzacz obsługuje praktycznie wszystkie popularne nośniki danych.

Bogate wyposażenie obejmujące podwójny tuner DVB-T, możliwość zainstalowania aż dwóch dysków twardych 3,5″ oraz bezproblemowe odtwarzanie wszystkich testowanych przez nas formatów plików sprawiły, że opisywany odtwarzacz znalazł się tak wysoko w naszym rankingu.

Marek Grzybowski