iCloud będzie istnieć dzięki konkurentom

Usługa Apple iCloud wygląda bardzo ciekawie. Obecnie testowana jest jej wersja rozwojowa, która pozwala na strumieniowanie multimediów. Premiera w tym roku. Jest jednak jeszcze jeden, mały drobiazg.
Apple iCloud, czyli romans Jabłka z chmurą

Apple iCloud, czyli romans Jabłka z chmurą

Według „dobrze poinformowanych źródeł” redakcji portalu The Register, hostingiem usługi Apple’a zajmą się jego rywale. Konkretnie, chodzi tu o platformę Azure firmy Microsoft i Amazon Web Services.

Według tychże źródeł, na mocy umowy zawartej między tymi trzema firmami, nie mogą one publicznie komentować tego partnerstwa. Apple wybrało dwie firmy, ponieważ „nie chce być całkowicie zależne od jednej”. Jeżeli to prawda, to okaże się to fantastyczną reklamą dla Azure’a, do którego wiele firm jest wciąż niespecjalnie przekonanych.

Niewykluczone, że umowa ma charakter tymczasowy, by jak najszybciej uruchomić iCloud. Wiadomo, że Apple niedawno ukończyło budowę potężnej serwerowni w Północnej Karolinie. Kosztowała ona 500 milionów dolarów, więc nie spodziewamy się, by miała stać bezczynnie.

Powyższe informacje należy traktować jako plotkę.

0
Źródło: The Register
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.