Karty SD z dwustronną łącznością WiFi

Karty pamięci SD z wbudowanym wsparciem WiFi nie są czymś nowym. Nowe karty Toshiby pozwalają jednak na komunikację w obie strony.
Karta SD z dwustronnym WiFi
Karta SD z dwustronnym WiFi

Od jakiegoś czasu na rynku można już dostać karty pamięci SD z łącznością WiFi, które pozwalają na przykład przesyłać zdjęcia czy filmy bezpośrednio z aparatów do internetowych serwisów, takich jak Facebook czy YouTube. Toshiba postanowiła jednak ulepszyć nieco tę technologię, planując na 2012 rok wydanie nowych kart pamięci SD ze wsparciem dla WiFi w obie strony komunikacji – zarówno z, jak i do karty. Nowa karta o pojemności 8 GB została nazwana FlashAir i po zainstalowaniu w jakimkolwiek urządzeniu, pozwoli mu nie tylko na wysyłanie, ale także odbieranie danych za pomocą łączności WiFi.

Japoński producent twierdzi, że nowa karta FlashAir pobiera także mniej mocy niż standardowa karta SDHC, co pozwoli na wydłużenie czasu pracy na baterii urządzeniu, które będzie w ową kartę wyposażone.

Na europejskie półki sklepowe, FlashAir ma trafić w marcu 2012 roku.

Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.