Kindle za 300 złotych? Tak, ale z reklamami!

Kindle Touch z 6-calowym multidotykowym ekranem E Ink oraz zwykły Kindle - oba są teraz bardzo tanie, dzięki wbudowanym reklamom.

Obok tabletu Fire, Amazon zaprezentował także dwa nowe czytniki e-booków. Model Kindle Touch oferowany będzie w dwóch wersjach – bez i z łącznością 3G. Urządzenie jest wyposażone w 6-calowy wyświetlacz E Ink z technologią multi-touch, ale jest o ok. 11 procent mniejszy i o 8 procent lżejszy od oryginalnego Kindle’a. Czytnik posiada nową funkcję X-Ra, które przechowuje aktualnie czytane rozdziały książek w pamięci podręcznej i pozwala uzyskać do nich szybki dostęp później.

Kindle Touch jest już dostępny w przedsprzedaży w cenie 99 dolarów (ponad 350 zł). Model Kindle Touch 3G będzie dostępny za 149 dolarów. Obydwa trafią w ręce użytkowników 11 listopada. Obniżone ceny czytników są atrakcyjne, jednak według serwisu AllThingsD, będą posiadać wbudowane reklamy. Za czytnik Kindle Touch bez reklam trzeba będzie dopłacić 40 dolarów.

0
Źródło: Amazon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.