Komputery z nielegalnym oprogramowaniem i… krzaki konopi indyjskich zabezpieczone w województwie opolskim

Nielegalne oprogramowanie o wartości nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych zabezpieczyli funkcjonariusze w województwie opolskim. Mieszkańcy Olesna i Gorzowa Śląskiego odpowiedzą jednak nie tylko za posiadanie nielegalnego oprogramowania.
Hodowla konopii indyjskich w mieszkaniu 17-latka

Hodowla konopi indyjskich w mieszkaniu 17-latka

W mieszkaniu 17-letniego mieszkańca Olesna funkcjonariusze policji z tamtejszego Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej znaleźli 6 krzaków konopi indyjskich i dwa komputery, na których zainstalowano nielegalne oprogramowanie. Policjanci przeszukali też jedno z mieszkań pobliskiego Gorzowa Śląskiego. Tam również zabezpieczono krzak konopi indyjskich, a także nasiona i liście w formie zasuszonej. Oprócz narkotyków, funkcjonariusze znaleźli też jeden komputer z nielegalnym oprogramowaniem.

Kolejne dwa komputery z pirackimi programami znaleziono w dwóch innych mieszkaniach w tej samej gminie. Oprócz komputerów zabezpieczono łącznie ponad setkę płyt z nielegalnym oprogramowaniem. Za posiadanie nielegalnego oprogramowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, za uprawę konopi zaś – do 3 lat.

0
Źródło: Sztab Antypiracki
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.