Microsoft Office jako aplikacja Metro

Wiemy już, że Windows 8 dla procesorów ARM nie będzie obsługiwał aplikacji x86. Wiemy też, że aplikacje dla Metro mogą być w banalny sposób przepisane na drugą platformę. Ale co z obecnymi programami, które dla Metro nie były pisane?
Microsoft Office na komputerze z procesorem ARM (źródło: Engadget)

Microsoft Office na komputerze z procesorem ARM (źródło: Engadget)

Microsoft ma na to rozwiązanie, jednak trzyma je w tajemnicy. Skąd o tym wiemy? OK., może nie jesteśmy tego pewni, ale jak stwierdził Mike Anguilo, wicedyrektor działu Windows Planning w Microsofcie, te rzeczy jeszcze nie zostały zapowiedziane, bo wciąż podejmowane są decyzje na ich temat.

Jedna z najważniejszych aplikacji do przeniesienia na ARM jest Office. Microsoft pokazywał jego wersję działającą na procesorze ARM, i była ona identyczna z wersją dla x86. Jak zapowiedział Anuilo, wersja dla ARM-ów będzie tak samo funkcjonalna, jak wersja dla x86, i będzie ona aplikacją (a raczej zestawem aplikacji) Metro.

Nie są to oficjalne informacje. Pochodzą jednak od przedstawicieli Microsoftu.

Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.