Microsoft walczy z botnetami, przekazuje sprawę do FBI

Microsoft, przy współpracy ze służbami porządkowymi, przejął i zabezpieczył komputery i serwery będące częścią botnetu Rustock. Teraz gigant przekazuje pałeczkę FBI.
Microsoft walczy ze spamem w Sieci

Microsoft walczy ze spamem w Sieci

Microsoft przekazał wszystkie zabrane dowody przeciwko twórcom botnetu Rustock Federalnemu Biuru Śledczemu. FBI wykorzysta te informacje by uruchomić postępowanie przeciwko osobie znanej pod pseudonimem Cosma2k. Microsoft twierdzi, że jest w stanie wskazać tożsamość tej osoby, jednak tym, z uwagi na obowiązujące prawo, musi się zająć FBI.

Informacje o Cosma2k Microsoft otrzymał po tym, jak wyznaczył nagrodę za informacje na jego temat w wysokości ćwierć miliona dolarów. Nagroda nie jest jednorazowa: każde informacje, które okażą się prawdziwe i pomocne, będą taką kwotą wynagrodzone.

Rustock, według szacunków, zainfekował 1,3 miliona komputerów na całym świecie i jest w stanie rozsyłać (co już udowodnił) nawet 30 miliardów spamowych maili dziennie.

0
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.