Microsoft wzywa firmy do porzucenia Windows XP

Microsoft, podczas konferencji BUILD, raz jeszcze wezwał przedsiębiorstwa i korporacje do porzucenia Windows XP i Office'a 2003, przypominając, że w kwietniu 2014 kończy się do tych produktów jakiekolwiek wsparcie techniczne.
Wielu boi się zmian, wielu ich nie potrzebuje

Wielu boi się zmian, wielu ich nie potrzebuje

To już nie pierwszy raz, kiedy Microsoft przypomina o końcu wsparcia technicznego dla swoich starych produktów. Jednak wciąż wiele firm nie widzi potrzeby aktualizacji Windows XP. – Jeśli chodzi o te wszystkie firmy, które mają stare produkty i nie rozpoczęły aktualizacji: hej, to był świetny produkty XP było wspaniałe, cieszyło się wielkim uznaniem klientów. Ale nadszedł czas, by już sobie poszedł – mówił Kevin Turner, dyrektor Microsoftu ds. operacyjnych. – Nie będziemy raz jeszcze przedłużać okresu wsparcia – dodaje.

Windows 7 dominuje na rynku komputerów użytkowników indywidualnych. Jednak w firmach wciąż króluje Windows XP, system z 2001 roku. Microsoft ma nadzieje, że zakup przez firmy nowych komputerów, które zazwyczaj mają preinstalowany Windows 7 rozwiąże tę sprawę. Wielu analityków jednak widzi coraz większą tendencję firm do kupowania alternatywnych produktów, takich jak iPady.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.