Mio Spirit 480 EU

Nowa nawigacja Mio Spirit 480 EU z mapą całej Europy to propozycja dla osób poszukujących dobrego a przy tym taniego urządzenia. Nawigacja ta jest dostępna także w wersji jeszcze tańszej wyłącznie z mapą Polski. Mapy są bardzo precyzyjne. Na szczególną pochwałę zasługują dokładne dane adresowe w Europie. W Polsce ustępują jednak minimalnie AutoMapie. Co ważne w nowej serii Spirit producent zapewnia darmową dwuletnią aktualizację tych map. W laboratorium CHIPLab mieliśmy okazję testować wersję Europa plus wyposażoną w mapy 44 państw. Co ciekawe jeśli wybieramy się na dalszą wycieczkę to oprócz map Europy można… wypożyczyć mapy USA, Kanady i Australii.
Mio Spirit 480 EU

długi czas, choć może nie rekordowy w całym rankingu, to lepiej skorzystać z trybu uśpienia.

Długi czas, choć może nie rekordowy w całym rankingu, to lepiej skorzystać z trybu uśpienia

4,3-calowy ekran urządzenia nie jest może zbyt pokaźny, ale przyciski są na tyle duże, że dość wygodnie obsługuje się to urządzenie po prostu palcem. Kierowcy pomaga asystent pasa ruchu i parkowania (pokazuje listę miejsc parkingowych na kilometr przed celem). Producent powrócił w nowych modelach do wygodniejszego wybierania nazwy. Klawiatura podpowiada możliwe kolejne litery i wyświetla najlepiej pasujące miejscowości. Jeśli zależy nam na dodatkowej funkcjonalności jak Bluetooth lub TMC warto zwrócić uwagę na nieco droższy choć bliźniaczy model Spirit 487 (ZOBACZ PORÓWNANIE).

bardzo dobre tempo przeliczania biorąc pod uwagę dość długą trasę

Bardzo dobre tempo przeliczania biorąc pod uwagę dość długą trasę

Urządzenie po pełnym wyłączeniu dość długo budzi się do pracy, lepiej więc przełączyć nawigację w tryb uśpienia. Jeśli chodzi o podstawowe funkcje nawigowanie jest dość intuicyjne. Trochę więcej problemów sprawiają bardziej zaawansowane opcje. Jak zwykle chwila spędzona z instrukcją w gruncie rzeczy zaoszczędzi nam nieco czasu. Przed podróżą po Europie warto sprawdzić czy na urządzeniu są wszystkie interesujące nas kraje. Brak oznacza jedynie, że musimy podłączyć urządzenie do komputera i dograć odpowiednie rezygnując chwilowo z innych.

wynik zbliżony do tego z o wiele dłuższą trasą, na tle konkurencji wypada przeciętnie.

Wynik zbliżony do tego z o wiele dłuższą trasą, na tle konkurencji wypada przeciętnie.

Nawigacja Mio Spirit 480 z mapami Europy znalazła się nie bez powodu wysoko w kategorii opłacalność. Oprócz niskiej ceny do zakupu zachęcają też spore możliwości tego urządzenia.

Robert Dutkiewicz