Myszka bez granic

Garage to dział Microsoftu, w którym omijane są normalne cykle technologiczne projektowania produktów. Część z nich trafia do kosza, a część zamienia się w komercyjne towary. Tym razem stało się coś jeszcze innego.
Komputery połączone... kursorem
Komputery połączone… kursorem

Microsoft Garage wydało darmową aplikację dla komputerów PC dla osób, które korzystają z więcej niż jednego komputera. Mouse Without Borders zajmuje 1,1 MB i może połączyć ze sobą cztery komputery. Aplikacja pozwala na kopiowanie, wklejanie i przenoszenie danych między owymi komputerami za pomocą myszki.

Mam dwa komputery na moim służbowym biurku, są podłączone do trzech monitorów LCD. Dzięki Mouse Without Borders mogę ruszać kursorem między tymi trzema ekranami, mimo iż jeden jest podłączony do zupełnie innego komputera. Co więcej, mogę przenosić pliki między oboma komputerami za pomocą prostej metody przeciągnij-i-upuść – pisze Steve Clayton z firmy Microsoft.

Aplikacja pozwala również na jednokrotne, wspólne logowanie do wszystkich komputerów i… ustawianie tapet z wyszukiwarki Bing.

Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.