Nowa, superenergooszczędna pamięć RAM od Intela

Intel Labs przedstawiło moduł Hybrid Memory Cube, który jest siedmiokrotnie bardziej energooszczędny, niż dzisiejsza pamięć DDR3, a jednocześnie zapewnia najwyższą szybkość transmisji danych, jaką kiedykolwiek uzyskano w pojedynczym urządzeniu DRAM.
Intel na nowo buduje pamięci DRAM, wykorzystując nową technologię

Intel na nowo buduje pamięci DRAM, wykorzystując nową technologię

Moduł Hybrid Memory Cube, koncepcyjna pamięć DRAM opracowana przez Micron we współpracy z Intelem, demonstruje nowe podejście do konstrukcji pamięci i zapewnia ponad 7-krotny wzrost efektywności energetycznej w porównaniu z dzisiejszymi układami DDR3. W module Hybrid Memory Cube chipy pamięciowe są ułożone w stos, tworząc kompaktową „kostkę”, a nowy, bardzo wydajny interfejs pamięci wyznacza nowy standard energii zużywanej na przeniesienie jednego bitu, jednocześnie obsługując szybkość transmisji rzędu biliona bitów na sekundę.

Badania te mogą doprowadzić do ważnych postępów w serwerach zoptymalizowanych pod kątem chmurowego przetwarzania danych, a także w ultrabookach, telewizorach, tabletach i smartfonach.

0
Źródło: Intel
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.