Posterous dostaje 5 milionów dolarów od inwestorów

Platforma blogowa Posterous zebrała pięć milionów dolarów od inwestorów, po tym, jak zmieniła silnik witryny. Uruchomiony w 2008 roku konkurent dla Tumblra cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
Posterous Spaces

Posterous Spaces

Do inwestorów Posterousa dołączyły Redpoint Ventures i Jafco Ventures. Trudno się dziwć: młodziutki portal już teraz zarobił 5,14 miliona dolarów, i to według wstępnych szacunków. Skąd takie zainteresowanie? Posterous przebudował się praktycznie całkowicie na nowo, mocno inspirując się Kręgami w Google+. Użytkownicy Posterousa mogą łatwo decydować kto otrzymuje jakie treści, które publikujemy. Innymi słowy, publikując zdjęcia z dzikiej imprezy możesz zdecydować, by tylko dana grupa znajomych je widziała.

Na razie nie wiadomo, co Posterous zrobi z tak hojnym zastrzykiem gotówki. Najprawdopodobniej zatrudni więcej inżynierów i programistów, by dopracować mechanizm Spaces, ów odpowiednik Kręgów z Google+.

Introducing Posterous Spaces from Posterous on Vimeo.

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.