Przyszłość MeeGo wisi na włosku

MeeGo to system, który zadebiutował raptem 18 miesięcy temu. Wspólne dziecko Nokii i Intela zostało niedawno porzucone przez pierwszą firmę. Druga ponoć rozważa to samo.
A miało być tak pięknie...

A miało być tak pięknie…

MeeGo miało zdominować, a przynajmniej być ważnym graczem, na praktycznie każdym rynku: smartfonów, tabletów, telewizorów, komputerów, a nawet urządzeń wbudowanych. Wiele firm było zainteresowanych, nawet bezpośredni konkurenci Intela i Nokii.

MeeGo się jednak nie udało. Największy cios dostało od samej Nokii, która je poświęciła na rzecz Windows Phone. Intel również traci zainteresowanie. Powodem jest nikłe zainteresowanie, zarówno programistów zewnętrznych, jak i producentów urządzeń. Rozważa się ponoć zawieszenie prac nad systemem.

Sam Intel zapewnia, że chce dalej współpracować ze społecznością skupioną wokół otwartego oprogramowania. Biorąc jednak pod uwagę znikomą popularność MeeGo, najpewniej stopień zaangażowania znacząco zmaleje…

0
Źródło: DIGITIMES Mobos
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.