Trójwymiarowe 55 cali z Quad Full HD, niewymagające okularów

Toshiba wprowadza na rynek pierwszy na świecie telewizor 3D z dużym ekranem, niewymagający używania specjalnych okularów.

Model 55ZL2 ma ekran o przekątnej 139 cm (55″) i nie wymaga okularów do uzyskania efektu 3D. Ponadto 55ZL2 to pierwszy na świecie telewizor do użytku domowego wyposażony w ekran o poczwórnej rozdzielczości Full HD (tzw. Quad Full HD) – 3840 x 2160 pikseli. Model ten wyposażono w wieloprocesorową platformę CEVO-ENGINE, która pozwala również na korzystanie z wielu dodatkowych funkcji. Personal TV pozwala konsumentowi na personalizację ustawień telewizora, a wśród funkcji Smart TV znajdziemy m.in. nagrywanie audycji telewizyjnych na dyskach USB i dostęp do Toshiba Places. Jest również funkcja Autokalibracji, która pozwala uzyskać studyjną jakość obrazu. Technologia Resolution+ przekształci natomiast sygnał SD i HD, np. standardowej telewizji, z płyt DVD czy Blu-ray do czterokrotnie wyższej rozdzielczości Quad FHD.

Telewizory 55ZL2 pojawią się na rynku niemieckim w grudniu 2011 roku, zaś daty premier w innych krajach europejskich będą systematycznie ogłaszane.

0
Źródło: Toshiba
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.