Windows 8 dla procesorów ARM bez obsługi aplikacji dla x86

Kiedy ogłoszono, że Windows 8 będzie zgodny z procesorami ARM, zastanawiano się, czy ta wersja będzie uruchamiać stare aplikacje dla procesorów x86. Microsoft nieoficjalnie wspominał, że tak. Słowa nie dotrzymał.
Windows 8 dla ARM bez aplikacji dla x86

Windows 8 dla ARM bez aplikacji dla x86

Microsoft dość pokrętnie tłumaczy brak kompatybilności z aplikacjami napisanymi dla procesorów x86. Mógł powiedzieć „nie udało się, emulacja zupełnie innej architektury była zbyt kłopotliwa”. Tymczasem, jak stwierdził Steven Sinofsky, poszło o… wirusy. – Jeśli pozwolimy na ich uruchamianie, wprowadzimy do systemu rzecz, która jest negatywnie postrzegana. Ludzie stwierdzą, że świetnie, że będzie można łatwo portować wirusy, zróbmy to – tłumaczy.

Z jednej strony, szkoda. Bo z pewnością nie każda z naszych ulubionych aplikacji będzie przepisana do wersji pod ARM. Z drugiej strony, w tle musiałaby cały czas pracować jakaś maszyna wirtualna, co z pewnością dramatycznie wpłynęłoby na wydajność systemu…

0
Źródło: SlashGear
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.