Windows 8 potrafi też działać wyłącznie na pendrive’ie

Nowa funkcja Windows pozwoli na uruchamianie systemu z pamięci USB na dowolnym komputerze. MA się to przydać szczególnie w firmach i korporacjach.
Microsoft Windows 8

Microsoft Windows 8

Użytkownicy Windows 8 będą mogli przenieść swój zainstalowany system z dysku na pendrive’a, wraz z aplikacjami i danymi. Mechanizm Windows To Go, bowiem tak to się nazywa w wydaniu od Microsoftu, będzie współpracował zarówno z USB 2.0, jak i USB 3.0 (wydajniejsza praca, co oczywiste, będzie na tym drugim.

Wraz z systemem na pendrive’ie będą zainstalowane najpotrzebniejsze sterowniki sprzętu, by system bez problemu mógł zadziałać na obcej maszynie. Te mniej typowe doinstalują się automatycznie, jeśli „obcy” komputer będzie miał dostęp do Internetu. Windows To Go będzie działał zarówno z komputerami z BIOS-em, jak i EFI. Hibernacja, co zrozumiałe, nie będzie dostępna.

System będzie zabezpieczony przez przypadkowym wyjęciem pendrive’a. Jeżeli nad czymś pracujesz, a nagle, być może niechcący, wyjmiesz klips USB, system się zamrozi, zamiast zawiesić, dając użytkownikowi 60 sekund na umieszczenie pendrive’a z powrotem w komputerze.

0
Źródło: WinRumors
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.