Windows 8 najpierw na procesorach Qualcomma

Na konferencji Microsoft BUILD, firmy Qualcomm i Microsoft zapowiedziały współpracę dotyczącą nowego systemu operacyjnego.
Windows 8 najpierw na procesorach Snapdragon
Windows 8 najpierw na procesorach Snapdragon

Qualcomm Incorporated ogłosił dziś współpracę między firmami Qualcomm i Microsoft, dzięki której mobilne procesory nowej generacji z rodziny Snapdragon będą wykorzystywane w pierwszej generacji komputerów osobistych z Windows 8. Oznacza to, że Qualcomm jest aktualnie jedynym dostawcą procesorów zarówno dla smartfonów, jak i dla komputerów obsługujących system Windows. Dodatkowo Gobi – rozwiązanie firmy Qualcomm do bezprzewodowego połączenia z Internetem – ma zapewnić komputerom z Windows 8 połączenie z Internetem w 3G/4G.

Podczas konferencji BUILD Microsoft Corp przedstawił dziś deweloperom wczesną wersję prototypowego komputera obsługującego Windows 8 wyposażonego w procesory Snapdragon i rozwiązanie Gobi.

Źródło: Qualcomm
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.