Windows 8 zgodny z aplikacjami dla Windows Phone 7

Wygląda na to, że współpraca Windows Phone 7 z Windows 8 będzie dużo ściślejsza, niż się spodziewano. Jak twierdzi sam CEO Nvidii, aplikacje z mobilnych Okienek będą działały również na "Ósemce".
Te same aplikacje na wszystkich urządzeniach

Te same aplikacje na wszystkich urządzeniach

Potraktowalibyśmy to jako plotkę, gdyby nie fakt, że informacje te pochodzą od pana o imieniu Jen-Hsun Huang, czyli CEO firmy Nvidia. Stwierdził on, że aplikacje dla Windows Phone 7 będą mogły być uruchamiane na tabletach i notebookach z Windows 8, bez konieczności przesiadki na inny program.

Huang opowiedział również, przy okazji, o postępach Nvidii na rynku mobilnym. Wierzy on, że do roku 2015, firma będzie kontrolowała segment rynku o wartości 20 miliardów dolarów, czyli dziesięciokrotnie większym, niż obecnie. Dla porównania, do tego samego czasu Nvidia przewiduje wzrost swoich udziałów o 75 procent do siedmiu miliardów dolarów. Tegra obecna jest w połowie smartfonów z Androidem z wyższej póki i w 70 procentach tabletów z Androidem. Wkrótce ma też zadebiutować czterordzeniowy mobilny procesor Kal-El.

0
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.