Yahoo! zwalnia swojego CEO, rozważa sprzedanie siebie

W Yahoo! następują olbrzymie zmiany. Carol Bartz, CEO firmy, została zwolniona przez telefon, sama firma jest ponoć na sprzedaż.
Carol Bartz

Carol Bartz

Bartz przejęła rolę CEO Yahoo! w styczniu 2009 roku po tym, jak jej poprzednik nie doprowadził do sprzedania firmy korporacji Microsoft. Wczoraj również i ona została zwolniona przez zarząd. Obecnie firma rozważa, czy nie otworzyć się na bycie wykupioną. Warunkiem ma być atrakcyjna oferta.

Yahoo! obecnie jest warte około 16 miliardów dolarów. To bardzo wiele nawet dla Google’a, Microsoftu czy Apple’a. Swego czasu Microsoft chciał kupić ów portal za 45 miliardów dolarów, ale nie zgodził się na to ówczesny CEO. Obecnie gigant z Redmond nie wyraża zainteresowania powrotem do negocjacji.

Samo Yahoo! póki co szuka następcy na stanowisko CEO. I zastrzega, że póki co nie zostały podjęte żadne decyzje o sprzedaży firmy.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.