Zaatakowano posiadaczy MacBooków w Chinach.

Firma ESET, poinformowała o koniu trojańskim, który atakuje komputery z systemami Mac OS X w nietypowy sposób. Zagrożenie przenika na dysk maszyny, wykorzystując metodę znaną użytkownikom pecetów – koń trojański ukrywa się bowiem w spreparowanym pliku, wyglądającym jak PDF.

Nowy koń trojański został oznaczony przez laboratoria antywirusowe firmy ESET jako

OSX/Revir.A Trojan

lub OSX/Imuler.A Trojan. Zagrożenie bierze na cel komputery z systemami operacyjnymi Mac OS X w języku chińskim. Do infekcji dochodzi w momencie próby otwarcia spreparowanego pliku, który podszywa się pod dokument PDF. Użytkownik zapoznając się z wyświetlaną treścią, która dotyczy konfliktu toczącego się od dawna pomiędzy Japonią i Chinami o wyspy, nie zauważa, że w tle instaluje się złośliwy program. Po przedostaniu się na dysk komputera zagrożenie otwiera możliwość zdalnego dostępu do zainfekowanej maszyny.

Analitycy zagrożeń z firmy ESET zgodnie przyznają, że metoda infekowania komputera

poprzez plik PDF jest powszechna w wypadku komputerów typu PC.

OSX/Revir.A Trojan

lub OSX/Imuler.A Trojan atakują jednak posiadaczy komputerów Mac, a to, jak twierdzą specjaliści, niecodzienna wiadomość.

Źródło: ESET
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.