Apple odświeża iPody, obniża ceny

iPhone 4S to nie jedyna wielka premiera Apple'a. Nie zabrakło też nowych odtwarzaczy iPod, które robią całkiem dobre wrażenie.

Nowa wersja iPoda Nano będzie kosztowała 129 dolarów za 8-gigabajtową wersję i 149 dolarów za 16-gigabajtową. Zmieniony też zostanie interfejs odtwarzacza: duże ikony zastąpią siatkę czterech mniejszych ikon. Z kolei dwugigabajtowy iPod Shuffle nie zmienił się praktycznie wcale, za to będzie kosztował jedyne 49 dolarów. iPod Classic nie został w żaden sposób zmieniony.

Apple nie omieszkało się pochwalić, że od momentu premiery pierwszego iPoda w 2001 roku, sprzedało się już na całym świecie 300 milionów tych, z czego 45 milionów w ubiegłym roku (lipiec 2010 – czerwiec 2011). Według danych Apple’a, Sony w przeciągu 30 lat sprzedało 220 tysięcy sztuk kultowego Walkmana. iPod obecnie kontroluje 78 procent rynku kieszonkowych odtwarzaczy multimedialnych.

iTunes obecnie ma w swojej ofercie 20 milionów piosenek. Jak dotąd kupiono za jego pomocą 16 miliardów utworów.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.