Apple zarobiło w Q4 ponad 6,5 miliarda dolarów. Na czysto!

W tej chwili trwa konferencja prasowa Apple’a, na której firma z Cupertino przedstawia swoje wyniki finansowe za czwarty kwartał swojego roku fiskalnego 2011. Wyniki oczywiście są kapitalne, ale nie są tak wysokie, jak spodziewali się analitycy. Dochód Apple’a wyniósł bowiem 28,27 mld dolarów, natomiast spodziewano się wyniku 29,6 mld dolarów. W porównaniu z tym samym okresem w 2010 roku, Apple zarobiło jednak prawie 8 miliardów więcej. Na czysto (zysk netto) Apple zarobiło w minionym kwartale 6,62 mld dolarów, co daje ponad 2,3 mld dolarów wyższy zysk niż w Q4 roku fiskalnego 2010.
Apple zarobiło w Q4 ponad 6,5 miliarda dolarów. Na czysto!
Apple jest obrzydliwie bogate

Apple jest obrzydliwie bogate

Firma z Cupertino sprzedała w ostatnim kwartale bieżącego roku fiskalnego ponad 17 milionów iPhone’ów (wzrost o 21% w stosunku do tego samego okresu w zeszłym roku), ponad 11 mln iPadów (wzrost, a raczej skok, a jeszcze bardziej sus o 166 procent), prawie 4,9 mln Maków (26-procentowy wzrost) oraz 6,6 mln iPodów (tu spadek, zresztą po raz kolejny, o 27 procent).

Warto również dodać, że gotówkowe rezerwy Apple’a pękają w szwach i ciągle rosną – do tej pory firma z Cupertino zgromadziła 84 miliardy dolarów.