Blackberry Playbook już wkrótce z aplikacjami z Androida

7-calowy tablet Blackberry Playbook miał swoją premierę kilka miesięcy temu, ale zdobył znikomą popularność. RIM wprowadził na rynek tylko kilkaset tysięcy urządzeń, dużo mniej, niż się spodziewano. Ale ma asa w rękawie.
RIM BlackBerry Playbook

RIM BlackBerry Playbook

RIM zapowiedziało, że nowa wersja systemu operacyjnego dla Playbooka pozwoli twórcom aplikacji na Androida błyskawicznie je przenieść na tablet Blackberry. Wersja rozwojowa systemu, oznaczonego jako wersja 2.0, będzie zawierać w sobie BlackBerry Runtime dla androidowych aplikacji i wtyczkę BlackBerry do narzędzi deweloperskich dla Androida, wraz z symulatorem Playbooka. To ostatnie pozwoli programistom testować aplikacje, zanim przekażą je na App World. Co ciekawe, dostępne będzie również webowe narzędzie BlackBerry Packager, które również pozwoli na sprawdzenie, czy aplikacja będzie zgodna z Playbookiem, bez potrzeby pobierania jakiegokolwiek oprogramowania.

RIM najwyraźniej zdało sobie sprawę, że jeśli Playbook ma osiągnąć jakikolwiek sukces, potrzebuje dobrych aplikacji. Umożliwienie ich łatwego przenoszenia z Androida to z pewnością krok w dobrym kierunku. Jednak czy aby nie za późno?

0
Źródło: RIM
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.