Brother MFC-J825DW

Nowy atramentowy kombajn Brother MFC-J825DW to bardzo dobrze wyposażony sprzęt. Oprócz drukarki, skanera i faksu do dyspozycji użytkownika pozostaje wiele funkcji. Na początek ADF – praktycznie wszystkie urządzenia z faksem mają automatyczny podajnik skanera, ale w porównaniu do poprzednich modeli ten jest całkiem szybki. Dupleks mamy zarówno w drukarce jak i w ADF. Dwustronne kopiowanie dokumentów będzie całkiem wygodne. Oprócz podłączenia sprzętu do komputera przez USB możemy skorzystać z połączenia sieciowego: po kablu lub bezprzewodowo. Na przodzie urządzenia znajdziemy złącza kart pamięci i PictBridge. Wygodę korzystania z MFC-J825DW bez pomocy komputera ułatwia dotykowy ekran. Ponadto oprócz zwykłych nośników drukarka może drukować na specjalnych płytach CD/DVD. Listę wyposażenia możemy zamknąć dodatkowym podajnikiem papieru fotograficznego 10×15.
Brother MFC-J825DW

Całkiem dobry wynik. Co dziwne, kopia mono trwała równie długo.

Całkiem dobry wynik. Co dziwne, kopia mono trwała równie długo.

Produkty tego rodzaju z oferty firmy Brother, które do tej pory testowaliśmy w naszym laboratorium osiągały dość przeciętne oceny. W tym wypadku trzeba powiedzieć, że widać całkiem duży progres. Dotyczy on w szczególności prędkości działania. Praktycznie wszystkie pomiary szybkości druku, kopiowania i skanowania wypadły znacznie lepiej niż w poprzednich urządzeniach. Przy czym na szczęście przyspieszenie nie dokonało się kosztem jakości. Wydruki tekstowe są wyraźne. Dobrze wypada grafika, wyraźnie widoczne są cienkie linie, czytelne kolory. Bardzo dobrze wyglądają także zdjęcia. Minimalny raster, dobre nasycenie kolorów, wiernie oddana barwa skóry sprawiają, że zdjęcie bez wstydu może ozdobić ścianę lub album foto. Jakość kopii jest nieco tylko słabsza, ale do zwykłych zastosowań zupełnie wystarczy. Dość szybko spisuje się skaner o całkiem przyzwoitej rozdzielczości optycznej 2400×2400 dpi. Można mieć tylko małe zastrzeżenia do mocno uproszczonego sterownika.

Może wynik nie imponuje, ale to i tak zdecydowana poprawa w porównaniu do poprzednich modeli. Jakość jest bardzo dobra.

Może wynik nie imponuje, ale to i tak zdecydowana poprawa w porównaniu do poprzednich modeli. Jakość jest bardzo dobra.

W Brother MFC-J825DW zastosowano nowy rodzaj atramentów. Możemy wybrać między zwykłymi a kartridżami zwiększonej wydajności. Niestety poprawa w kosztach druku jest minimalna. Wydatki na eksploatację mieszczą się w granicy przeciętnych w naszym rankingu.

Na szybkość skanera nie można narzekać, jakość skanu także całkiem dobra.

Na szybkość skanera nie można narzekać, jakość skanu także całkiem dobra.

Nowy i kompaktowy sprzęt przeznaczony jest raczej dla średnich firm. Jego dość istotną wadą może się okazać cena przekraczająca 1000 zł. W sklepach produkt pojawi się w październiku 2011 roku.

Robert Dutkiewicz