Jak wygrywali Polacy: relacja z WCG 2011

Emocje jak na igrzyskach olimpijskich

Jest jeszcze jedna dziedzina sportowa, którą pomijamy. Właściwie: e-sportowa. Bo kto oprócz komputerowych graczy słyszał o Frag eXecutors? Kto kibicował przed wielkim ekranem Loordowi, pashy, TaZowi, Neo i kubenowi? Kto obserwował zmagania Nerchia w StarCrafcie II? Nikt? Prawdopodobnie wasza telewizja zapomniała o transmisji najważniejszych wydarzeń e-sportowych tego sezonu – europejskich finałów Samsung Euro Championship. Krótkie podsumowanie: Polacy zdobyli I miejsce w SEC w Counter-Strike 1.6 pokonując zawodników z Ukrainy w emocjonującym pojedynku. W League of Legends Frag eXecutors na II miejscu. W StarCrafcie II Artur „Nerchio” Bloch zajął drugie miejsce. I i II miejsce w SEC w Asphalt 6 należą do Kamila „PLANET” Zalewskiego i Krzysztofa „krzychos7” Jarnickiego. Gratulujemy!

Rodzice, czy wiece już na jakie olimpiady będą chodziły wasze dzieciaki? A może poćwiczycie z nimi w CS-a albo StarCrafta?

PS Załączone zdjęcia i filmy nie oddają nawet ułamka procenta emocji okazywanych podczas europejskich finałów Samsung Euro Championship.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News