Materiał z gry wideo pomylony z autentycznym

Montaż filmu dokumentalnego sugerującego powiązania IRA z Kaddafim wywołał niemały skandal w Wielkiej Brytanii.
ArmA III
ArmA III

Telewizja ITV wyemitowała ów dokument. Jedna ze scen pokazuje, jak zestrzeliwany jest helikopter. Materiał oznaczony jest jako „własność IRA, rok 1988”. Szkoda tylko, że to nieprawda. Materiał nagrał gracz, bawiący się w grę ArmA II, która została wydana na komputery osobiste w 2009 roku. Klip do dziś można obejrzeć na YouTube (pod newsem).

Zdziwiliśmy widząc materiał z gry, opisany w dokumencie jako materiał organizacji IRA z 1988 roku. Nie mamy pojęcia, jak to tam trafiło. Nasze gry są bardzo otwarte i pozwalają użytkownikom na dużo wolności, ale to trochę dziwne jej wykorzystanie – komentuje Marek Spanel, CEO Bohemia Interactive, firmy odpowiedzialnej za grę.

To był bardzo nieprzyjemny błąd człowieka, za który przepraszamy – czytamy w oświadczeniu ITV. Telewizja twierdzi też, że ma prawdziwy materiał. Nie został on jednak pokazany.

Arma III ma pojawić się w sklepach w przyszłym roku.

Źródło: Gamasutra
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.