Microsoft i Novell wciąż biją się o… Windows 95!

W tym tygodniu rusza kolejna odsłona rozprawy sądowej Microsoft kontra Novell. Sprawa trwa od 2004 roku, ale sięga czasów premiery... Windows 95!
Microsoft i Novell od lat są partnerami. Stara kłótnia jednak wciąż się toczy.

Microsoft i Novell od lat są partnerami. Stara kłótnia jednak wciąż się toczy.

Novell twierdzi, że Microsoft z premedytacją przesunął datę premiery Windows 95 na późniejszy termin, by zredukować sprzedaż aplikacji WordPerfect i innych biurowych rozwiązań Novella. WordPerfect i Quattro Pro zostały już dawno temu sprzedane Corelowi (w 1996 roku), ale Novell wciąż domaga się odszkodowania od Microsoftu, które miałoby wynieść 0,5-1,2 miliarda dolarów.

Max Wheeler, prawnik Novella, jest pewien, że po zapoznaniu się z dowodami sąd orzeknie, że Microsoft dopuścił się praktyk antykonkurencyjnych ze szkodą dla WordPerfecta i Novella.

Microsoft twierdzi, że opóźnił premierę Windows 95 z uwagi na to, że próbował do ostatniej chwili zdecydować słusznie, jakie funkcje zawrzeć w systemie, a jakich się pozbyć. Jak twierdzi Steve Aeschbacher, prawnik Microsoftu, „prawo nie wymaga projektowania produktów tak, by zadowolić kaprys lub zapotrzebowanie innych firm”. Rozprawa może potrwać jeszcze nawet osiem miesięcy. Najprawdopodobniej będzie na niej zeznawał Bill Gates.

Źródło: ABCNews.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.