Microsoft kupuje studio Twisted Pixel

Microsoft nie odpuszcza żadnego rynku. Gigant właśnie zakupił teksańskie studio Twisted Pixel, znane z wielu gier arcade'owych, w tym z The Gunstringer dla Kinekta.
The Gunstringer

The Gunstringer

Finansowe szczegóły przejęcia nie są znane, ale Twisted Pixel dołącza do Rare (znane z Kinect Sports) i Lionhead (znane z Fable), czyli twórców gier należących do Microsoftu. Twisted Pixel powstało w 2006 roku i zajęło się głównie grami przeznaczonymi do cyfrowej dystrybucji, takimi jak The Maw, Comic Jumper. Splosion Man i Ms Splosion Man. Wszystkie pojawiły się na Xbox Live Arcade za wyjątkiem The Maw, które również pojawiło się w wersji dla Windows. Plany studia na przyszłośc nie są znane.

Microsoft od dawna nie kupił żadnego studia. Wręcz kilka zamknął, w tym Ensemble Studios (twórcy Age of Empires), ACES Studios (Microsoft Flight Similator) czy wreszcie FASA Studios (Mechwarrior).

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.