Mobilny Facebook od teraz w HTML5

Facebook rozpoczął wdrażanie "Project Spartan", czyli nowej mobilnej wersji opartej o HTML5. Prace nad nowym mobilnym Facebookiem ponoć trwały już od dawna.
Nowy, mobilny Facebook

Nowy, mobilny Facebook

Facebook dla dotykowych urządzeń powinien pracować poprawnie na wszystkich przeglądarkach obsługujących HTML5, w tym dla WP7, iOS-a i Androida. My jeszcze nie mamy nowej strony, ale jak donosi redakcja Neowin.net, ma ona jeszcze kilka błędów (na przykład niepoprawnie wyświetlające się tło w WP7). Estetyka strony jest delikatnie dopasowywana do wykorzystywanego systemu.

A po co nam to wszystko, co daje nam ta zmiana? Odpowiedź jest prosta: aplikacje. Deweloperzy będą mogli teraz tworzyć ich mobilne wersje i będą one działać na naszych smartfonach. Nie będziemy musieli więc biec do komputera, by podlać warzywa w Farmville…

Aplikacje w wersji mobilnej już teraz działają. Możliwe jest też również korzystanie z kredytów na wszystkich platformach z wyłączeniem iOS-a.

0
Źródło: Facebook
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.