Najtańszy tablet na świecie kosztuje 200 złotych

7-calowe urządzenie z 366-megahercowym procesorem będzie w połowie refundowane przez indyjski rząd.

Ubislate7 opiera się na systemie Android 2.2 Froyo

Ubislate7 opiera się na systemie Android 2.2 Froyo

Za budowę najtańszego tabletu z Androidem odpowiedzialna jest firma Datawind, a samo urządzenie nosi nazwę Ubislate i jest oferowane przez firmę Aakash. Początkowo tablet miał kosztować 35 dolarów, ale ostatecznie cena wzrosła do 60 dolarów (2999 rupii indyjskich, czyli około 200 złotych), dlatego indyjski rząd zdecydował się w połowie refundować zakup tabletu.

Specyfikacja urządzenia, które ma być najtańszym tego typu produktem na rynku, nie może powalać na kolana. Toteż znajdziemy tu 7-calowy ekran rezystywny o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, procesor Connexant z taktowaniem 366 MHz, 256 MB pamięci RAM, 2 GB wbudowanej pamięci flash, gniazdo kart microSD, łączność WiFi 802.11 a/b/g i GPRS oraz baterię, która ma zapewnić tylko do 3 godzin pracy.

Przypomnijmy jednak, że urządzenie jest skierowany na rynek edukacyjny w Indiach, gdzie tablet ma pomóc biedniejszym uczniom w nauce.

Powiązane treści:

Tablet Apple – jaki wybrać?

0
Źródło: Aakash
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.