Nielegalne oprogramowanie w biurach projektowych

Sokólscy Policjanci zabezpieczyli 4 komputery oraz 25 nośników danych z dwóch miejscowych biur projektowych. Sprzęt wyposażony był w nielegalne oprogramowanie. Wstępnie straty producentów oszacowane zostały na 100 tysięcy złotych.
Polskie firmy korzystają z pirackiego oprogramowania

Polskie firmy korzystają z pirackiego oprogramowania

Przedwczoraj funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Sokółce wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zabezpieczyli cztery komputery oraz płyty CD i DVD z dwóch sokólskich biur projektowych. Policjanci dokonali przeszukania po wcześniejszym ustaleniu, że w tych biurach może być używane nielegalne oprogramowanie oraz programy graficzne bez licencji. Cały zabezpieczony sprzęt trafił do szczegółowej analizy. Biegły z zakresu informatyki wstępnie oszacował straty poniesione przez producentów na 100 tysięcy złotych.

Dodatkowo w trakcie przeszukania jednego z biur, w pomieszczeniach wspólnie użytkowanych przez inne osoby, Policjanci znaleźli trzy lufki oraz susz roślinny. Zabezpieczony sprzęt i susz roślinny również przekazano do analizy. Szczegółowe okoliczności tych spraw wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.