Obrazek z logo Apple’a i Jobsem to „plagiat”

Przeróbka logo Apple'a z widocznym profilem Steve'a Jobsa stała się hitem w Internecie i symbolem żałoby fanów założyciela Apple'a. Twórca obrazka, Jonathan Mak, 19-letni student z Hongkongu przyznaje, że ów obrazek to nie był jego pomysł.
Obrazek, który podbił serca internautów

Obrazek, który podbił serca internautów

Mak stworzył ów obrazek w sierpniu, kiedy to Steve Jobs zrezygnował ze stanowiska CEO Apple’a. Jednak, jak się okazuje, nie on jedyny. Londyńczyk znany pod pseudonimem „Raid7” stworzył podobną grafikę w maju. Mak twierdzi, że nie ukradł pomysłu Anglika. – Do pomysłu doszedłem sam, więc mam czyste sumienie, ale z radością przyznaję, że ktoś na niego wpadł przede mną – mówi.

Pierwszy, czy nie, to wersja Maka przyciągnęła uwagę mediów i internautów. Jego pomysł wykorzystywany jest na koszulkach i czapeczkach, które są masowo sprzedawane na eBay’u. „To ekscytujące i przerażające” komentuje Mak widząc, jak jego obrazek jest wykorzystywany masowo do produkcji gadżetów. Ponoć już dzięki temu otrzymał propozycję pracy.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.