OKI MC351dn

archiwum
Urządzenie wielofunkcyjne składające się z kolorowej drukarki laserowej i skanera CIS o rozdzielczości optycznej 1200 × 1200 dpi. Wysoka prędkość druku, skanowania i kopiowania. Uchylny wyświetlacz tekstowy (podświetlany). Raczej wysokie koszty druku. Dupleks w standardzie. Podajnik RADF

Urządzenie wielofunkcyjne OKI MC351dn składa się z kolorowej drukarki laserowej i skanera CIS o rozdzielczości optycznej 1200×1200 dpi. Ma dość duże rozmiary, zwłaszcza po rozłożeniu wszystkich podajników i odbiorników, a jego waga wynosi 29 kg. Obsługę ułatwia spory wyświetlacz LCD (monochromatyczny, podświetlany), który można przechylać, co jest rzadkością w urządzeniach laserowych. Na panelu znajduje się specjalny przycisk, za pomocą którego można natychmiast przełączyć urządzenie w tryb oszczędzania energii. Ponowne naciśnięcie powoduje przywrócenie trybu gotowości.

We wszystkich porównywanych urządzenia skanowanie wstępne trwa krótko.

We wszystkich porównywanych urządzenia skanowanie wstępne trwa krótko.

Urządzenie jest szybkie pod każdym względem, obojętne czy chodzi o drukowanie monochromatyczne i w kolorze, kopiowanie czy skanowanie. Przykładowo wydrukowanie 10 stron kolorowego tekstu trwa 42,8 s, natomiast kopiowanie 46,6 s. Jakość wydruków i kopii jest generalnie wysoka, z wiernie odwzorowanymi kolorami i stosunkowo niskim poziomem szumów. Producent dołącza do urządzenia bogaty zestaw oprogramowania na płycie DVD-ROM.

Z powodu konstrukcji czteroprzebiegowej produkt Epsona bardzo wolno kopiuje w kolorze.

Z powodu konstrukcji czteroprzebiegowej produkt Epsona bardzo wolno kopiuje w kolorze.

Wyposażenie standardowe obejmuje podajnik RADF (dwustronny ADF) o pojemności 50 arkuszy. Podajniki papieru to zamykana kaseta na 250 arkuszy i podajnik uniwersalny na 100 kartek. Można dokupić dodatkowy podajnik na 530 arkuszy. Główny odbiornik wydruków mieści 150 arkuszy, dodatkowy odbiornik umieszczony z tyłu (o pojemności 100 arkuszy) umożliwia wydruk na banerach o długości do 120 cm. Wbudowany dupleks umożliwia automatyczny wydruk dwustronny. Wydajność startowych tonerów CMYK wynosi 1000 str. Dla każdego koloru przydzielony jest osobny bęben o wydajności 20000 str. Standardowe tonery CMY mają wydajność 2000 str., a toner czarny 3500 str. Ich stosunkowo wysoka cena skutkuje raczej mało korzystnymi kosztami druku.

Z powodu konstrukcji czteroprzebiegowej produkt Epsona bardzo wolno drukuje w kolorze.

Z powodu konstrukcji czteroprzebiegowej produkt Epsona bardzo wolno drukuje w kolorze.

W trybie gotowości urządzenie jest dość głośne za sprawą pracujących wentylatorów. Wyłączają się dopiero w trybie oszczędzania energii, w którym pobór mocy spada do 14,6 W, co jest przeciętną wartością.

Spośród porównywanych urządzeń jedynie produkt Samsunga można uznać za energooszczędny.

Spośród porównywanych urządzeń jedynie produkt Samsunga można uznać za energooszczędny.

Jak wszystkie produkty OKI opisywane urządzenie wyróżnia się bogatym zestawem dołączonego oprogramowania. Dzięki podajnikowi RADF możliwe jest nie tylko dwustronne drukowanie, lecz również skanowanie. Najważniejszą zaletę stanowi jednakże wysoka prędkość drukowania, skanowania i kopiowania.

Marek Grzybowski

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.