Procesory Bulldozer mają „rozwinąć skrzydła” na Windows 8

AMD nareszcie zaprezentowało nowe procesory FX, znane pod kodową nazwą Bulldozer. To pierwszy konsumencki procesor z ośmioma rdzeniami. Po przetestowaniu jesteśmy jednak rozczarowani. Ale AMD ma asa w rękawie.
Slajd z prezentacji AMD

Slajd z prezentacji AMD

Bulldozery nie tylko nie „wymiatają konkurencję pod stół”, ale i radzą sobie w benchmarkach gorzej, niż starsze układy Sandy Bridge. Wiele jednak zależy od systemu operacyjnego, na którym zostały przeprowadzone testy. I do tego chce nas przekonać AMD.

Na jednym ze slajdów prezentacji promującej AMD FX widać wykresy wydajności procesora. Według nich, wydajność pod Windows 8 Developer Preview wzrasta, w porównaniu do Windows 7. Konkretnie, o dwa procent w przypadku gry Deus Ex: Human Revolution, o cztery procent w przypadku Battlefielda 3 i Call of Duty: Black Ops, i aż o 10 procent w przypadku Left 4 Dead 2.

Nie znamy konfiguracji komputera, na którym zostały przeprowadzone owe testy. AMD próbuje nas jednak przekonać, że dzięki lepszemu zarządzaniu procesami w Windows 8, powinniśmy odczuć różnicę.

Pożyjemy, zobaczymy. Póki co, żadna z gier na rynku nie potrafi wykorzystać ośmiu rdzeni.

0
Źródło: X-bit labs
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.