Przeróbka logo Apple’a, która stała się internetowym hitem

Po Internecie krążą tysiące prac i dzieł osób, które szczerze uwielbiały Steve'a Jobsa. Ale żadna z nich nie wzbudziła tylu pozytywnych emocji, co hołd oddany przez 19-letniego mieszkańca Hongkongu.
Obrazek, który w dobę stał się kultowy
Obrazek, który w dobę stał się kultowy

Jonathan Mak stworzył przeróbkę logo firmy Apple, w której widać kontur profilu Steve’a Jobsa. Obrazek powstał w sierpniu, kiedy to szef Apple’a odszedł ze swojego stanowiska. Ktoś sobie przypomniał jednak o tej pracy w ciągu ostatnich 24 godzin, i z miejsca została ona internetowym hitem, pomagając fanom Jobsa wyrazić to, co czują, po utracie ich idola.

Chciałem umieścić czarne, zmodyfikowane logo na białym tle. Ale nie wyglądało to dostatecznie ponuro. Chciałem, by to było takie ciche uczczenie jego pamięci, że Apple’owi brakuje pewnego kawałka. To zaznaczenie, że jego już nie ma – mówi autor obrazka.

Nie brakuje osób, które próbują zarobić na jego pracy. Na aukcjach internetowych roi się od koszulek i czapeczek z logo wymyślonym przez Maka. Jak twierdzi sam zainteresowany, „ekscytuje mnie to i przeraża”.

Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.