Quanta Computer będzie płacić Microsoftowi za Androida

Microsoft podpisał umowę patentową z Quanta Computer, na mocy której druga firma będzie płaciła gigantowi opłaty licencyjne za każdy wyprodukowane urządzenie z Androidem i Chrome OS.
Microsoft zarabia na produkcie konkurencji

Microsoft zarabia na produkcie konkurencji

Szczegóły umowy patentowej nie zostały podane do wiadomości, wiadomo jednak, że Microsoft zarabia na systemie operacyjnym swojego konkurenta olbrzymie pieniądze. Licencję za system Google’a będzie płacić również i tajwańska Quanta, która istnieje od 1988 roku i jest największym producentem notebooków na świecie. Jej klienci to, między innymi, Apple, HP, Dell i Lenovo. Dopiero od niedawna sprzedaje smartfony, tablety i notebooki pod własną marką.

Inne firmy, które płacą Microsoftowi za patenty, które rzekomo naruszają Google Android i Chrome OS, to HTC, Acer, Onkyo i Samsung. Zdaniem Larry’ego Page’a, CEO Google’a, Microsoft „szantażuje prawnie swoich partnerów, co jest dziwne”. Jego zdaniem, działania Microsoftu tylko umacniają pozycję Google’a.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.