Ruszy pierwsza polska telewizja 3D

Canal+ Cyfrowy, operator Cyfry+, wystąpił do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z wnioskiem o przyznanie koncesji na nadawanie Canal+ 3D.

Canal+ uruchomi wkrótce nowy, trójwymiarowy kanał

Canal+ uruchomi wkrótce nowy, trójwymiarowy kanał

Dokument wpłynął do regulatora wczoraj. Obecnie spółka pojedyncze emisje w 3D traktuje jako jedną z trzech wersji technicznych Canal+ (obok SD i HD). To oznacza, że w trójwymiarze powinny być pokazywane te same produkcje, co w pozostałych standardach. Jarosław Kordalewski, członek zarządu Canal+ Cyfrowego, przyznaje, że koncesja da spółce więcej swobody w doborze treści, które będą prezentowane w 3D. Docelowo ma powstać osobny kanał. – Chcemy zrobić to szybko – mówi tylko Kordalewski, nie podając daty. Na razie Canal+ w 3D pokazuje pojedyncze pozycje.

Koncesję na kanał 3D – nShow 3D – od końca sierpnia br. ma już ITI Neovision, operator platformy N. Nie wiadomo jednak, kiedy on ruszy. – Na chwilę obecną nie możemy udzielić tych informacji – odpowiada Joanna Parasiewicz, PR & communication manager w ITI Neovision. Na razie platforma cały czas oferuje pojedyncze pozycje 3D w ramach serwisu nShow 3D.

0
Źródło: Presserwis
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.