Samsung pokazuje smartfon Nexus Prime

Google Nexus Prime zostanie wyprodukowany przez firmę Samsung. Będzie to pierwszy smartfon z nowym systemem operacyjnym Android Ice Cream Sandwich. Wyświetlacz Contour Display będzie zakrzywiony, podobnie jak Google Nexus S.
Samsung pokazuje smartfon Nexus Prime
Google Nexus Prime

Google Nexus Prime

Na filmiku widać trzy złote kropki na obudowie: zgadujemy, że smartfona będzie można ładować indukcyjnie. Z kolei srebrny kolor obudowy sugeruje metalową konstrukcję. Przycisk włączania i wyłączania smartfona, podobnie jak w Nexus S, znajduje się w prawej, górnej części obudowy.

Według niepotwierdzonych informacji, smartfon będzie wyposażony w wyświetlacz Super AMOLED HD o przekątnej 4,6 cala i rozdzielczości 1 280 x 720 pikseli z gęstością pikseli 320 ppi (dla porównania, iPhone 4 i 4S mają 326 ppi). Smartfon najprawdopodobniej nie będzie miał sprzętowych przycisków. Za wydajność mają odpowiadać 1,5-gigahercowy, dwurdzeniowy procesor i gigabajt RAM-u. Oprócz tego mamy znaleźć w nim 1-megapikselową kamerę internetową, 8-megapikselowy aparat, 4G, Wi-Fi, Bluetooth, GPS i NFC.