Smartfony HTC ujawniają twoje dane

Właściciele urządzeń HTC mają powody do zmartwień. Jedna z preinstalowanych aplikacji "gubi" olbrzymią ilość naszych prywatnych danych.
HtcLoggers.apk to wyjątkowo 'ciekawski' program
HtcLoggers.apk to wyjątkowo 'ciekawski' program (źródło: Android Police)

Smartfony HTC mają wbudowane rozbudowane narzędzia rejestrujące dziennik zdarzeń. Ich dokładny cel nie jest znany, ale rejestrują one wszystko, w tym naszą geolokalizację, nasze konto użytkownika, numery telefonów, zdarzenia systemowe czy dane o SMS-ach.

No dobrze, ale póki telefon owych danych nigdy nikomu nie przekazuje, to gdzie ta wpadka? W zabezpieczeniach systemu operacyjnego. Jak się okazuje, każda aplikacja, która prosi o zezwolenie oznaczone jako INTERNET ma dostęp do tych informacji. Może je bez problemu odczytać, zapisać do siebie i komuś wysłać.

Jak dotąd potwierdzono usterkę w smatfonach EVO 4G, EVO 3D, Thunderbolt, EVO Shift 4G, MyTouch 4G Slide i Sensation. Na szczęście HTC nie chowa głowy w piasek, obecnie zajmuje się weryfikowaniem wszystkich raportów o usterce i opracowaniem aktualizacji.

Źródło: Android Police
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.