YouTube TV oficjalnie!

YouTube oficjalnie potwierdziło donosy o uruchomieniu działającej na żywo telewizji internetowej. Pokazało też jak to będzie wyglądać.
Wkrótce!

Wkrótce!

Strona poglądowa YouTube TV już działa. Widać na niej, jakie kanały i programy są planowane na uruchomienie usługi. Sam YouTube tłumaczy, że za pomocą tej nowej dla niego metody dostarczania treści, zupełnie odmiennej od dotychczasowego modelu „wideo-na-żądanie”, chce dotrzeć do szerszej publiczności.

Usługa ma być uruchomiona w 2012 roku, ale pierwsze kanały zaczną nadawać już w przyszłym miesiącu. Docelowo, YouTube planuje emisję 25 godzin oryginalnego materiału w ciągu doby. Według niepotwierdzonych informacji, koszt uruchomienia projektu to sto milionów dolarów.

Powstać ma 96 kanałów. Współtworzeniem ich zajmą się, między innymi, Jay Z, Tony Hawk, Stan Lee, Deepak Chopra, Ashton Kutcher i Felicia Day. Tym samym Google z przynależnym mu YouTube’em staje się bezpośrednim konkurentem telewizji kablowych.

0
Źródło: YouTube
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.