12 Megapikseli z dwoma obiektywami

Panasonic wprowadza na rynek nowy, kompaktowy aparat cyfrowy 3D, wyposażony w dwa obiektywy, dwie matryce i jeden ekran dotykowy.
Trójwymiarowy kompakt z dużymi mozliwościami

Trójwymiarowy kompakt z dużymi mozliwościami

Nowy aparat cyfrowy Panasonica o nazwie Lumix 3D1 został wyposażony w podwójną, 12-megapikselową matrycę o rozmiarze 1/2.3″. Ponadto w jego wyposażeniu znajdziemy dwa szerokokątne obiektywy o zakresie ogniskowych 25-100 mm (w trybie 3D: 30 – 120 mm) z 4-krotnym zoomem optycznym. Nowy kompakt potrafi w7konywać zdjęcia 3D w pełnej rozdzielczości, podczas nagrywania filmu 3D w jakości 1080i. To jednak nie wszystko.

Dwa obiektywy mogą pracować niezależnie od siebie, co oznacza, że można na przykład przybliżać obraz podczas kręcenia filmu, a zdjęcia wykonywać ze stałą ogniskową. Można także równocześnie wykonać dwa zdjęcia – jedno z wykorzystaniem zoomu optycznego, a drugie bez.

Urządzenie oferuje także zdjęcia seryjne w pełnej rozdzielczości z prędkością 8 klatek na sekundę oraz 3,5-calowy ekran dotykowy, a to wszystko już w grudniu za niespełna 500 dolarów. To lubimy – dwie matryce, dwa obiektywy, a cena jak za jeden aparat.

Źródło: Engadget
Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.